Keď vám štandard nestačí

Autor: Jaroslav Mráz | 6.7.2011 o 13:51 | (upravené 7.7.2011 o 7:51) Karma článku: 3,96 | Prečítané:  1412x

Stalo sa aj vám, že ste si preklikávali stránky výrobcu alebo predajcu a hľadali ste pre seba ideálne zariadenie? Našli to čo ste hľadali, až na nejaký pre vás podstatný parameter? Alebo tam dokonca bolo niečo navyše?

Kazdy sme iny

 

Každý z nás je iný a preto každý máme iné predstavy, priania a požiadavky na svoje pracovné nástroje. Je rozdiel, či ste firma, ktorej prvoradá požiadavka je bezpečnosť a mobilita, koncový zákazník, ktorého zaujíma najmä cena, či dokonca prevádzkovateľ služieb hľadajúci výkonné server pre beh kritických aplikácií. Prečo by ste sa potom mali uspokojiť so štandardom, keď chcete viac?

 

 

 

Odpoveď znie - nemusíte.

MUZ S PC

V dnešnej dobe už máme možnosť nakonfigurovať a nechať si vyrobiť zariadenie od renomovaného výrobcupodľa našich predstáv. K takémuto účelu slúži aj Webový konfigurátor spoločnosti Fujitsu.  Pomocou tohto konfigurátoru si ľahko vytvoríte počítač, notebook, konvertibilný tablet, profesionálny grafický stroj, či dokonca server. Použitie je veľmi jednoduché. Vyberiete si typ zariadenia, o ktoré mate záujem, jeho modelovú radu a už len veselo konfigurujete stláčaním tlačidla "+" alebo "-" u patričného komponentu. Vybratím modelovej rady konfigurátor automaticky zobrazí iba kompatibilné komponenty. Nemusíte sa báť dokonca ani v prípade, že sa do konfigurácie zariadení nevyznáte. Konfigurátor vás bude navigovať žltou farbou na potrebný komponent, bielou na voliteľný a keď vyberiete niečo navyše, vysvieti sa komponent červenou. Keď máte vybraté všetky požadované komponenty, funkčnosť celej konfigurácie overíte stlačením tlačidla kontrola. V prípade nájdenia chyby, vám systém umožní jej jednoduché odstránenie výmenou, alebo úplným odstránením komponentu. Ak ste so svojou finálnou konfiguráciou spokojný, vyexportujte si ju v sekcií Konfigurácia stlačením tlačidla Export konfigurácie. Takto vyexportovanú konfiguráciu môžete zaslať predajcovi, ktorý vám ju ešte raz preventívne celú skontroluje a s pravidla ponúkne lepšiu cenu ako samotný konfigurátor J.

Tip: V konfigurátore nájdete pri každom komponente cenu. Vďaka tomu sa vám naskytuje unikátna možnosť pozrieť sa z čoho sa skladá napríklad váš notebook a kde sa ukrýva jeho najväčšia časť jeho celkovej ceny. Umožní vám to zamyslieť sa, pretože často krát sa stane, že komponent, ktorý je o nepoznateľný rozdiel lepší, môže stáť až 2x toľko.

 

Záverom sa pozrime na plusy a mínusy použitia konfigurátora:

+ Viem, za čo platím

+ Zariadenie odpovedá úplne mojím požiadavkám

+ Zariadenie príde pretestované a zahorené, pripravené na použitie

+ Zariadenie môže obsahovať najmodernejšie technológie, dokonca aj také, ktoré bežne nie sú na trhu     dostupné v ostaných modeloch

 

- Doba dodávky takéhoto zariadenia je v priemere 3 týždne

- Nakonfigurované zariadenie je o niečo drahšie ako predkonfigurovaný model

 

Vyskúšajte si vytvoriť zariadenie podľa vašich predstáv:

http://webconf.cz.ts.fujitsu.com/FSConf/enter.jsf

 

Všetky použíté obrázky sú majetkom spoločnosti Fujitsu http://mediaportal.ts.fujitsu.com/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čo sa to stalo s časom? Náramkové hodinky miznú z rúk

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?