Dan Bronwn – Stratený symbol - recenzia

Autor: Jaroslav Mráz | 24.7.2011 o 13:14 | Karma článku: 4,23 | Prečítané:  1420x

Výnimočné dielo výnimočného spisovateľa. Šok. Asi takto by sa dalo v jednoduchosti zhrnúť to čo zažije čitateľ keď si prečíta jeho poslednú knihu.

 

Kniha je napísaná autorovým špecifickým štýlom, ktorý nenechá čitateľa vychladnúť a stále ho neochvejne drží v rýchlom deji. Počas čítania sa s vami autor podelí o množstvo zaujímavých faktov, myšlienok a ideí, ktoré vás jednoducho nenechajú chladným a nútia vás sa zamyslieť. Mne osobne všetky autorove diela týkajúce sa mystiky a zložitých prepojení dávajú pocit, že sú niečím viac ako len obyčajnou fantasticko-dobrodružnou knihou. Mám z nich pocit obohatenia ľudskej mysle o známe pravdy, ktoré nám umožňujú podobne ako hlavnej postave Róbertovi Langdonovi sa na svet pozerať s iného uhla a tak odhaliť veci ktoré boli do teraz pred našim zrakom skryté.

Kniha je plná zvratov a neočakávaných situácií. Tak ako pri iných jeho dielach, vždy keď si myslíte, že ste na to prišli rozumiete tomu a už viete ako sa to skončí niečo sa opäť stane. Je to akoby sa kniha skladala s množstva uzavretých príbehov, ktoré až v úplnom závere knihy všetky zapadnú a pospájajú do logického celku tak aby sa vám vyjasnilo a dosiahli ste osvietenie. Veď aj v samotnej knihe sa spomína "Vytvorí poriadok s chaosu.".

 

Záverom len podotknem že autor opäť nesklamal svojho čitateľa a priniesol úžasnú spleť mystiky, náboženstva a vedy ktorá spolu vytvára dokonalú jednotu. Snáď by som len upozornil že pri čítaní tejto knihy sa môžete riadne zapotiť rovnako ako hlavná postava Róbertas Langdona. Vrelo odporúčam si knihu prečítať určte nebudete sklamaný.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Čo sa to stalo s časom? Náramkové hodinky miznú z rúk

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?